Przez wakacje nasze nawyki mogły ulec rozregulowaniu, dlatego czas to teraz naprawić. A jeśli wcześniej nie wypracowaliście sobie zdrowych rutyn, czas najwyższy
zatem wprowadzić je w swoje życie. Dzięki nim, każdy dzień zaczniemy pełni
zdrowia i pozytywnego nastawienia. Jakie 3 punkty mam na myśli?

1. WYWAR Z CZYSTKA LUB CIEPŁA WODA Z CYTRYNĄ

Od szklanki jednego z powyższych zaczynam swój dzień. Wypijam bezpośrednio po obudzeniu. W trakcie roku akademickiego, kiedy wstaję rano na zajęcia, robię to w międzyczasie, np.gdy się maluję. Nie wstaję specjalnie wcześniej, wykorzystuję czas. W okresie jesienno-zimowym warto do szklanki dodać także miód oraz imbir, w celu zwiększenia odporności.

2. PEŁNE, POŻYWNE ŚNIADANIE

Bez niego ani rusz! Dobre śniadanie zapewni nam energię, której bardzo potrzebujemy, na kilka następnych godzin.  Trzeba mieć siłę, by podbijać świat! Wydaje Ci się, że nie masz ochoty tak wcześnie na jedzenie? Sprawdź moje propozycje, może czymś Cię zaskoczę. Bo za słowem śniadanie wcale nie muszą się kryć nudne kanapki.

3. DAWKA POZYTYWNEGO NASTAWIENIA I MOTYWACJI DO DZIAŁANIA

To naprawdę niemniej ważny punkt. Wystarczy kilka pozytywnych myśli z rana i od razu zaczynamy dzień z innym nastawieniem. Warto sobie wypracować ten nawyk, bo dzięki niemu możemy zmienić nasze postrzeganie codzienności. Poniżej przedstawiam moje ulubione książki, które nigdy nie zawodzą na dzień dobry. Otwieram je na losowej stronie i przeglądam. Czasem w trakcie przygotowywania się, w tak zwanym międzyczasie. Świetnie też się sprawdzają w trakcie samej podróży tramwajem na uczelnię. Koniecznie wypróbujcie.

Moje TOP 3 książki:
 • PLANETA DOBRYCH MYŚLI
Beata Pawlikowska dobrze wie, co pisać, by uspokoić wewnętrznie człowieka i zapewnić pozytywne nastawienie na świat. Poniżej moje ulubione fragmenty książki, które w 100% do mnie przemówiły.
 • CALM
Jest to zdecydowanie najpiękniej wydana książka, jaką miałam w posiadaniu. Oprócz motywujących cytatów, znajdziemy w niej też rozmaite listy pomysłów. A typografia zachwyca!
 • MYŚLNIK
Wydawać by się mogło, że Ewa Chodakowska będzie pisać tylko o fitnessie, ale nic bardziej mylnego. W roli motywatorki radzi sobie równie dobrze.

 

***
A jakie są Wasze sprawdzone, dobre nawyki? Macie je wyrobione? Czy może po lekturze tego wpisu zaczniecie je wprowadzać w swoje życie?

 • Śniadanie to podstawa! Bez niego ani rusz Izerów sił do działania 🙂 książki motywatory wpadły mi w oko 🙂

 • Śniadanie – nigdy nie mam na nie czasu ;/ Chyba że w Wielkanoc :]

 • i tego wszyscy powinniśmy się trzymać 😉

 • Klinika Zdrowego Jedzenia

  Przepiękne zdjęcia <3
  Ja bym do tego dodała poranny spacer/bieganie/jogę, albo coś co lubimy robić, byle by porozciągać ciało 🙂

 • jak napisał ktoś wcześniej, świetne zdjęcia 😀
  gdzie kupiłaś tą buteleczkę?

 • Oj tak. Czas wrócić do czystka i urozmaiconych śniadań. W ogóle to zapomniałam już, że mam czystek w szafce 🙂

 • Pingback: 15 DOBRYCH NAWYKÓW NA KAŻDY DZIEŃ - In Marlena's World()