Mam swoje ulubione internetowe księgarnie, które regularnie odwiedzam. Ciekawych nowości wydawniczych poszukuję także na różnych blogach. Do czego się to sprowadza? Do nałogowego kupowania książek…

 

Czy to jest choroba? – zastanawiałam się. Przekopałam Internet, ale nic konkretnego nie znalazłam. Dowiedziałam się za to, że nie tylko ja borykam się z tym problemem. Jest nas więcej! Nie tylko do mnie każda ładna okładka woła „Weź mnie”.

 

Kiedy się to zaczęło? Gdy skończyłam liceum i całą przymusową edukację zostawiłam za sobą, miałam swoje najdłuższe 4-miesięczne wakacje. Wtedy postanowiłam kupić kilka książek, które miałyby mnie wprowadzić w klimat studiów (kierunek Zarządzanie). Szkolnych lektur nigdy nie lubiłam, zabijały we mnie chęć czytania czegokolwiek. Wraz z zakupem interesujących pozycji, obudziła się we mnie chęć poszerzania swojej wiedzy w przeróżnych dziedzinach.

 

Obecnie, nie mam miesiąca wolnego od książkowych zakupów. Można powiedzieć, że naginają mi się już półki (rzecz jasna, na zdjęciu to nie wszystko). Chciałabym otoczyć się milionem książek. Marzy mi się kiedyś regał na całą ścianę. Tylko tu nasuwa się mały problem… nie nadążam z czytaniem. Sporo czasu spędzam w sieci, gdzie również zgłębiam wiedzę i na książki często już tego czasu brakuje. Też tak macie? Kupujecie książki, bo wydają się być takie ciekawe/są ładne/polecane? Ja często się na tym łapię. Całe szczęście, że ogranicza mnie zasobność portfela i istnieją też inne wydatki.

 

Myślałam, że teraz – w trakcie wakacji – gdy nie chodzę na uczelnię, będę każdą wolną chwilę spędzać z nosem w książce. Jednak dopadło mnie słodkie lenistwo. Może warto w tym momencie postawić sobie WYZWANIE? Zanim nie przeczytam wszystkich zalegających książek, nie kupię nowych! A jeśli przeczytam jedną na tydzień, to całkiem szybko się uwinę z zaległościami. Kto wchodzi w to razem ze mną?