minikomoda-ikea-diy-inspiracje-inmarlenasworld-_DSC6357Minęła chwila od ostatniego posta, a w szczególności od tego w tematyce do it yourself. Najwyższa pora zatem nadrobić zaległości. Nadszedł czas na metamorfozę minikomody z Ikei. Do tej pory spoczywała na półce w takim stanie, w jakim ją kupiłam. Jednak, umówmy się – wrażenia nie robiła. Postanowiłam ją zatem nieco przerobić, by wpasowywała się w styl wszystkich dekoracji mojego pokoju. Co dokładnie z nią zrobiłam?

minikomoda-ikea-diy-inspiracje-inmarlenasworld-_DSC6341

minikomoda-ikea-diy-inspiracje-inmarlenasworld-metamorfoza copyFronty szufladek przemalowałam na biało. W tym celu użyłam zwykłych farb plakatowych, których pudełko zachowało się u mnie jeszcze z czasów szkolnych. Nie ma w tym większej filozofii. Jedyne co mogę polecić, to oklejenie taśmą boków każdej z szufladek. Gdy będziemy je wysuwać, wszystko będzie estetycznie wyglądać.

Gdy farba już wyschła, zabrałam się za przyklejanie ozdóbek. Postawiłam na srebrne oraz złote gwiazdki. Kupiłam je w tamtym roku w H&M Home, jako ozdoby świąteczne na stół. U mnie znalazły inne zastosowanie 🙂
minikomoda-ikea-diy-inspiracje-inmarlenasworld-_DSC6361Przed podjęciem decyzji, jak ostatecznie ma wyglądać moja minikomoda, miałam kilka pomysłów dotyczących przeróbek. Myślę, że równie ciekawy efekt uzyskamy np. przez przyklejenie kawałków ozdobnej taśmy washi-washi. Innym rozwiązaniem może być oklejenie całych frontów okleiną do mebli. Jasno szary marmur przeżywa teraz rozkwit, co widać przede wszystkim na Instagramie. Za niewielkie pieniądze możemy mieć namiastkę eleganckiego designu. Warto zrobić sobie mały research w Internecie – ile osób, tyle pomysłów. Dajcie znać, czy robiliście podobne DIY. A może dopiero macie zamiar?

minikomoda-ikea-diy-inspiracje-inmarlenasworld-_DSC6355