Czas obudzić w sobie, wypaloną przez sesję, kreatywność. Jak to najlepiej zrobić? Istnieje kilka wspomagaczy, którymi się dzisiaj z Wami podzielę.

1. KOLOROWANKI DLA DOROSŁYCH

 

 

Na pewno już o nich słyszeliście. Jakiś czas temu było na nie wielkie boom. Wydawcy oferują nam szeroki wybór, przeróżnych wzorów w wielu tematykach. Ja zdecydowałam się na zakup bardziej prostych, ale za to głębszych w wyrazie. Przewracając kolejne strony, gromadzimy zbiór złotych myśli z obrazkami do pokolorowania. Poza tym – autorką jest Beata Pawlikowska – jak mogłabym nie nabyć tej książki.

 2. POŁĄCZ PUNKTY / KROPKI

 

Podobnie, jak poprzednicy, ta forma również jest popularna. Pozwala na zrelaksowanie, ale przy okazji poprawia naszą koncentrację.

 

 

3. HIRAMEKI

Słyszeliście o nich? Książka wyszła całkiem niedawno i totalnie mnie zauroczyła. Uwielbiam wszystkie plamki, akwarelki, zatem obok tej pozycji nie mogłam przejść obojętnie. Zabawa polega na tym, żeby do plam dorysowywać proste elementy, tworząc w ten sposób obiekty (kwiatki, zwierzaki, przedmioty). Jest to duże pobudzenie dla naszej wyobraźni.

 

4. NUMERKOWE MALOWANIE

 

Jeśli nie umiecie malować, nic straconego! Wystarczy, że będziecie trzymać się instrukcji (do konkretnego numerku z obrazka jest przyporządkowana dana farbka) a stworzycie piękne dzieła.

Praktykujecie któreś punkty? A może dodalibyście coś do tej listy? Dajcie znać w komentarzach.