_DSC5500_InMarlenasWorld_ProjektAparatOrt_Przekaski_Do_PracySzkolyGdy założyłam aparat, kompletnie nie wiedziałam, co mam wziąć ze sobą do jedzenia na uczelnię. W Internecie zasięgnęłam informacji tylko o tym, czego NIE można jeść mając na zębach aparat.  Jeśli jestem w domu, mogę bez problemu zjeść obiad. Ale co z przekąskami poza domem? Konieczność mycia zębów po każdym posiłku mocno ogranicza możliwości wypełnienia lunchboxów. Dlatego opracowałam kilka przekąsek, raczej gładkich w konsystencji, które z łatwością możemy wziąć ze sobą wychodząc z domu.

1. JOGURT  Z OWOCAMI

_DSC5491_InMarlenasWorld_ProjektAparatOrt_Przekaski_Do_PracySzkoly

To zdecydowanie najprostsza opcja i fantazją tu nie poszalałam. Jednak warto zaopatrzyć się w specjalny pojemnik (ja swój kupiłam na allegro, firma Sagaform, koszt ok. 20zł), który w domu napełnimy jogurtem i zblendowanymi owocami albo po prostu pokrojonymi w kawałki. Ja do dodatkowego pojemniczka u góry dołożyłam suszone morele i rodzynki – z czasem, nawet w aparacie, da się wszystkiego nauczyć 🙂

2. KOKTAJL

_DSC5494_InMarlenasWorld_ProjektAparatOrt_Przekaski_Do_PracySzkoly

Tutaj, tak jak wyżej, potrzebny nam jest pojemnik. Z tym nie powinno być problemu, ponieważ shakery są powszechnie dostępne. Przy kompletowaniu składników koktajlu, mamy cały szereg wariantów. Możemy zrobić słodki koktajl owocowy, superzdrowy zielony, koktajl na bazie płatków owsianych, a nawet sera białego – odpowiednio przygotowany napój może być naprawdę pożywny. Najlepiej codziennie sobie różnicować, unikając w ten sposób znudzenia.

3. RÓŻNEGO RODZAJU NALEŚNIKI Z DOMOWYMI SMAROWIDŁAMI

_DSC5487_InMarlenasWorld_ProjektAparatOrt_Przekaski_Do_PracySzkoly

Naleśniki lubią się z aparatem dużo bardziej, niż kanapki. Gdy podamy je z domowymi smarowidłami, otrzymujemy pyszne i sycące drugie śniadanie. Sam ser biały łatwo wchodzi między zęby, jednak by z niego nie rezygnować, przygotowałam serek pomarańczowy na jego bazie. Jest to zdecydowanie wersja przekąski na słodko, ale przy tym nie zawierająca cukru. Natomiast na zdjęciu prezentuje się klasyczny naleśnik z niezwykłym kremem – alternatywą dla miłośników nutelli.

4. SAŁATKA OWOCOWA

_DSC5499_InMarlenasWorld_ProjektAparatOrt_Przekaski_Do_PracySzkoly

O ile tradycyjna sałatka cesar może być kłopotliwa przy aparacie, to owoce pokrojone w kostkę nie stanowią problemu. Dodatkowo, cokolwiek by nie zawierała, zawsze wygląda bardzo smakowicie.

Powyższe opcje są super zdrowe i bardzo szybkie w wykonaniu. Możemy je przygotować już dzień wcześniej, dzięki czemu zaoszczędzimy rano cenne minuty. Ponadto zawsze należy mieć ze sobą butelkę wody lub soku.

Zaznaczam również, że ww. propozycje nie są obiadowe. Są to przekąski, czy też drugie śniadania, zatem nie muszą być one wysoce sycące. Zależy mi na łatwości ich spożycia, bez późniejszej konieczności mycia zębów. Dla osób rozpoczynających przygodę z aparatem, będą jak znalazł. Niemniej jednak, polecają się też dla osób bez aparatu 🙂